Bezpieczeństwo

Czy jesteś pewien, że Twoje dane firmowe są bezpieczne? Z nami zadbasz o to aby w razie awarii, zaszyfrowania czy utraty sprzętu wszystkie Twoje dane wróciły do Ciebie. Również strefa Home Office jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, z nami stworzysz bezpieczne połączenie pracownik-firma, aby zasoby firmowe były bezpieczne i niedostępne dla osób trzecich.

Backup

Kopia danych to podstawa

W przypadku awarii czy innego powodu utraty danych punktem startowym jest przywrócenie danych z backupu. Zaoszczędza to czas i pozwala odzyskać wrażliwe dane.

Kopie zapasowe danych są bardzo istotnym i ważnym elementem. Pominięcie tego etapu w zabezpieczaniu danych firmowych może kosztować czas i długi przestój w pracy. W przypadku utraty danych bez kopii zapasowych nie możliwe jest ich odzyskanie i przywrócenia szybkiego działania w firmie.

Wirtualizacja

Wirtualna rzeczywistość na czasie

Wirtualizacja to po prostu przeniesienie fizycznych i programowych zasobów IT do wirtualnego środowiska. 

Aktualnie możemy praktycznie wszystko zwritualizować, od fizycznego komputera, pulpity, a nawet aplikacje. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżamy przede wszystkim koszty zakupu i utrzymania naszej infrastruktury IT.

Wirtualizacja to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz optymalizacja infrastruktury informatycznej. Dzięki zastosowaniu wirtualizacji ujednolicamy środowisko sprzętowe wielu różnych systemów wykorzystując w optymalny sposób zasoby infrastruktury serwerowej. Wirtualizacja to również mniejsze koszty użytkowania oraz równomierne wykorzystanie zasobów. W przypadku awarii sprzętowej lub zaszyfrowania maszyny fizycznej wirtualizacja pozwala na szybkie przywrócenie kopii serwera, czy stacji roboczej do pracy gwarantując ciągłość pracy.W ramach wdrożenia wirtualizacji przygotowujemy fizyczne środowisko sprzętowe dla Hosta maszyn wirtualnych. Równolegle przygotowywane jest środowisko backupowe maszyn wirtualnych. W zależności od infrastruktury wprowadzamy zapasowy Host replikujący środowisko backupowe. Migracja maszyn fizycznych odbywa się poprzez przenoszenie całego obrazu systemu. Administracja i monitoring kopii oraz pracy całego systemu wirtualnego to finalny etap projektu.

Bezpieczeństwo sieci

Bezpieczna firma w sieci

Podstawowym narzędziem do zabezpieczenia połączenia sieciowego pracownik-firma jest VPN. Innymi słowy jest to wirtualna sieć prywatna, która wykorzystuje zaszyfrowany tunel danych w celu zabezpieczenia i ochrony poufnych danych użytkownika. Dostęp do sieci otrzymuje użytkownik posiadający odpowiednie poświadczenia (login i hasło). Sieci VPN w firmie są przeznaczone do ochrony użytkowników i urządzeń. Niezawodne sieci biznesowe zapewniają bezpieczne połączenia internetowe z urządzeniami firmowymi, niezależnie od tego, skąd pracownicy łączą się z Internetem.

Systemy Antywirusowe

Po pierwsze ochrona

Dobry system antywirusowy poprawia bezpieczeństwo i zabezpiecza. Chroni przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, tj.: wirusami, zagrożeniami szyfrującymi ransomware, robakami i programami szpiegującymi. Ponadto daje możliwość zabezpieczenia przelewów bankowych w odpowiednio przygotowanej przeglądarce, a w codziennym użytkowaniu jest niezawuażalny. Zainstaluj i zapomnij, on zrobi wszystko za Ciebie.

Pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania. Naszym głównym partnerem w tej dziedzinie jest firma Eset specjalizująca się w tego typu systemach.

© 2020 MSP IT sp. z o.o. All Rights Reserved.

Designed By MSP IT