Archiwizacja i Bezpieczeństwo

Czy jesteś pewien, że Twoje dane firmowe są bezpieczne? Z nami zadbasz o to aby w razie awarii, zaszyfrowania czy utraty sprzętu wszystkie Twoje dane wróciły do Ciebie. Również strefa Home Office jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, z nami stworzysz bezpieczne połączenie pracownik-firma, aby zasoby firmowe były bezpieczne i niedostępne dla osób trzecich.

Veeam Backup

Kopia danych to podstawa

W przypadku awarii czy innego powodu utraty danych punktem startowym jest przywrócenie danych z backupu. Zaoszczędza to czas i pozwala odzyskać wrażliwe dane.

Kopie zapasowe danych są bardzo istotnym i ważnym elementem. Pominięcie tego etapu w zabezpieczaniu danych firmowych może kosztować czas i długi przestój w pracy. W przypadku utraty danych bez kopii zapasowych nie możliwe jest ich odzyskanie i przywrócenia szybkiego działania w firmie.

Z pomocą przychodzi nam oprogramowanie firmy Veeam

Xopero

Wirtualna rzeczywistość na czasie

Wirtualizacja to po prostu przeniesienie fizycznych i programowych zasobów IT do wirtualnego środowiska. 

Aktualnie możemy praktycznie wszystko zwritualizować, od fizycznego komputera, pulpity, a nawet aplikacje. 

Backup może zabezpieczyć Ciebie i Twoją firmę, z pomocą przychodzi kolejne oprogramowanie, tym razem firmy Xopero .

.Xopero Cloud Management to backup danych do chmury wszystkich Twoich klientów i zarządzanie bezpieczeństwem w jednym miejscu. Przy pomocy oprogramowania jesteś w stanie zabezpieczyć komputery z systemem Windows, bazy danych, Linux Server, Windows Server, Hyper-V, VMware, lokalizacje sieciowe i wiele więcej.

Wirtualizacja to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz optymalizacja infrastruktury informatycznej. Dzięki zastosowaniu wirtualizacji ujednolicamy środowisko sprzętowe wielu różnych systemów wykorzystując w optymalny sposób zasoby infrastruktury serwerowej. Wirtualizacja to również mniejsze koszty użytkowania oraz równomierne wykorzystanie zasobów. W przypadku awarii sprzętowej lub zaszyfrowania maszyny fizycznej wirtualizacja pozwala na szybkie przywrócenie kopii serwera, czy stacji roboczej do pracy gwarantując ciągłość pracy.W ramach wdrożenia wirtualizacji przygotowujemy fizyczne środowisko sprzętowe dla Hosta maszyn wirtualnych. Równolegle przygotowywane jest środowisko backupowe maszyn wirtualnych. W zależności od infrastruktury wprowadzamy zapasowy Host replikujący środowisko backupowe. Migracja maszyn fizycznych odbywa się poprzez przenoszenie całego obrazu systemu. Administracja i monitoring kopii oraz pracy całego systemu wirtualnego to finalny etap projektu.

Qnap

Uporządkuj swoje pliki w cyfrowej rzeczywistości

Archiwizacja danych i ich backup jest kluczowe w zabezpieczaniu ich przed utratą, jednak istotne jest również ich przechowywanie. Qnap stworzył idealne rozwiązanie pozwalające magazynować pliki.

NAS to urządzenie pamięci masowej na dane, pozwalające na zapis zdjęć, obrazów, wideo, muzyki i dokumentów. NAS może być używany tylko przez jedną osobę lub udostępniany większym grupom, takim jak rodzina/znajomi lub pomiędzy współpracownikami. Dostęp do NAS można także uzyskać z urządzeń mobilnych i komputerów. .

Fortigate

Bezpieczna firma w sieci

Podstawowym narzędziem do zabezpieczenia połączenia sieciowego pracownik-firma jest VPN. Innymi słowy jest to wirtualna sieć prywatna, która wykorzystuje zaszyfrowany tunel danych w celu zabezpieczenia i ochrony poufnych danych użytkownika. Dostęp do sieci otrzymuje użytkownik posiadający odpowiednie poświadczenia (login i hasło). Sieci VPN w firmie są przeznaczone do ochrony użytkowników i urządzeń. Niezawodne sieci biznesowe zapewniają bezpieczne połączenia internetowe z urządzeniami firmowymi, niezależnie od tego, skąd pracownicy łączą się z Internetem.

Obok VPN istotnym zabezpieczeniem jest wybór odpowiednich elementów infrastruktury sieciowej w tym między innym routery.

Naszych klientów wyposażamy w routery Fortigate renomowanej firmy Fortinet.

Eset

Po pierwsze ochrona

Dobry system antywirusowy poprawia bezpieczeństwo i zabezpiecza. Chroni przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, tj.: wirusami, zagrożeniami szyfrującymi ransomware, robakami i programami szpiegującymi. Ponadto daje możliwość zabezpieczenia przelewów bankowych w odpowiednio przygotowanej przeglądarce, a w codziennym użytkowaniu jest niezawuażalny. Zainstaluj i zapomnij, on zrobi wszystko za Ciebie.

Pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania. Naszym głównym partnerem w tej dziedzinie jest firma Eset specjalizująca się w tego typu systemach.

© 2020 mspit Sp. z o.o. All Rights Reserved.

Designed By mspit